11622
شنبه 13 اردیبهشت 1399
301

نگرانی کارکنان آبفا اهواز از ادغام با آبفا روستایی و استان

حدود ۵۰ نفر از کارگران و کارمندان شرکت آب و فاضلاب اهواز روز شنبه با حضور مقابل ساختمان استانداری خوزستان از آنچه که ادغام این شرکت با آبفای روستایی و استان خوزستان بیان شد ابراز نگرانی کردند.
آگاه - یکی از کارکنان شرکت آبفای اهواز روز شنبه در این باره گفت: ادغام شرکت آب و فاضلاب روستایی با استان خوزستان توسط وزیر ابلاغ شده و صحبت‌هایی نیز در خصوص ادغام آبفای اهواز به گوش می‌رسد.
 
حمید کوشکی ادامه داد: شرکت های آبفای استان خوزستان و روستایی دارای بدهی بسیاری به پیمانکاران، تامین اجتماعی و کارکنان هستند که در صورت ادغام این مشکل به آبفای اهواز نیز سرایت می‌کند.
 
وی بیان کرد: چهار شهرستان ایران از جمله اهواز، کاشان، شیراز و مشهد دارای شرکت‌های آبفای مجزا از استان‌های خود هستند از این رو ادغام آنها با شرکت‌های آبفای استان برخلاف مقررات است.
 
وی افزود: هم اکنون شهروندان نارضایتی بسیاری از وضعیت فاضلاب و آب اهواز دارند که در صورت ادغام بر این مشکلات افزوده می‌شود.
 
خبری از ادغام شرکت آبفای اهواز نیست
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز اما خبر ادغام این شرکت با آبفای خوزستان را تایید نکرد و گفت: وزیر نیرو دستور ادغام شرکت‌های آبفای روستایی و استان را داده و تاکنون برای ادغام شرکت آبفای اهواز تصمیمگیری نشده است.
 
بهنام مریدی افزود: حتی در صورت ادغام نیز مشکل خاصی ایجاد نمی‌شود زیرا در گذشته نیز آبفای اهواز زیرمجموعه شرکت آب و فاضلاب خوزستان بوده است.
 
طرح ادغام یا یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری به گفته مسئولان با هدف یکپارچگی در مدیریت آبِ شرب در دستور کار قرار دارد؛ طرحی که به گفته برخی کارشناسان می‌تواند ضربه‌ای بر شرایط فعلی آب و فاضلاب نقاطی همچون خوزستان باشد.
 
از ابهامات در این خصوص، چگونگی ادغام شرکت‌های دولتی آبفای روستایی و شرکت‌های غیردولتی آبفای شهری است زیرا هنوز سرنوشت اموال، تاسیسات و کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی ابهاماتی دارد از این رو برخی کارشناسان نگران وضعیت نامناسب آبرسانی به روستاها هستند.
منبع: ایرنا 


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
تا کنون نظری ثبت نشده
ارسال نظر
نام
نظر شما

captcha
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب