11732
شنبه 20 اردیبهشت 1399
313

امتحانات نهایی مدارس باید با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و اصل فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز به برگزاری امتحانات نهایی مدارس با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و رعایت اصل فاصله گذاری اجتماعی توسط مدیران آموزش و پرورش تاکید کرد.
به گزارش آگاه به نقل از روابط عمومی مرکز بهداشت غرب اهواز دکتر مهرداد شریفی رییس مرکز بهداشت غرب اهواز در نشست با مدیران آموزش وپرورش با بیان هشدارهای بهداشتی بر لزوم برگزاری امتحانات نهایی مدارس با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و رعایت اصل فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد.
 
رئیس مرکز غرب بهداشت غرب اهواز 1با اشاره به حفظ تدابیر حفاظتی و پیشگیرانه در مدارس برای امتحانات، گفت: پیشگیری آسانتر از درمان است کم خرج تر و هیچ عارضه ای ندارد اما درمان هزینه بر و عارضه دارد و ما باید پیشگیری کنیم تا بیمار نشویم. و کار به درمان نکشد.
 
در بحث پیشگیری نیز استفاده از وسایل حفاظت فردی همچون: ماسک-ژل ضد عفونی دست -دستکش- و شستن مرتب دستها با صابون و رعایت اصل فاصله گذاری اجتماعی از مهترین ابزار وراههای پیشگیری از کرونا ویروس میباشد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر افزایش آگاهی والدین گفت هیچ دانش آموزی نباید بدون دستکش- ماسک و مواد ضد عفونی کننده برای امتحانات در سر جلسه حاضر شود و حتی باید شرایط سرویس هاایاب وذهاب نیز از نظر بهداشتی بررسی و ضدعفونی دستگیره درب ماشین به درستی انجام شود.
 
شریفی همچنین تاکید نمود۲ تا ۳ جایگاه برای نظارت ناظرین درمدرسه تعبیه که دانش آموزان را از نظر رعایت اصول حفاظت فردی بررسی نمایند و میزهای ویژه ای در درب ورودی سالن ها جهت ضدعفونی کردن دست دانش آموزان تعبیه شود و بهتر است که یک تکه موکت آغشته به مواد ضدعفونی کننده در درب سالن های امتحانی قرارداده شود تا دانش آموزان هنگام ورود کف کفش‌ها را که می تواند عامل انتقال ویروس باشد ضدعفونی نمایند.
 
رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز همچنین در مورد مراقبین افزود: مراقبین امتحانات نیز باید اصول حفاظت فردی و تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و رعایت فاصله گذاری اجتماعی فاصله صندلی دانش آموزان یک ونیم تا2متر رامدنظر داشته باشند.
 
در بحث سالن های امتحانات نیز: حوزه های برگزاری امتحانات حتما روزانه قبل از امتحان و بعد از امتحان گندزدایی شود .سرویس های بهداشتی باید مجهز به صابون‌مایع باشد آبسردکن وآبخوریها غیر فعال و دانش آموزان ازبطریهای آب معدنی استفاده نمایند(ازخانه باخود بیاورند) شیرهای آب روشویی ها نیز مرتب ضد عفونی شوند که در این راستا باید سرایداران محل حوزه های برگزاری امتحانات آموزش کامل در این زمینه دیده باشند و حتماً خود نیز ضمن رعایت اصول حفاظت فردی نحوه صحیح استفاده از ماسک و دستکش ها را نیز فراگرفته باشند و برای ماسک ها ودستکشهای استفاده شده ازسطلهای زباله مجهز به کیسه زباله استفاده نمایند .
 
شریفی خاطر نشان کرد: در بحث تصحیح اوراق نیز لازم است افرادی که برای این کار انتخاب می‌شوند حتماً ضمن رعایت اصول حفاظت فردی هر شخص خودکار اختصاصی مربوط به خود داشته باشد و پاکات نیز گندزدایی شوند و در پایان اینکه از سلامت دانش آموزان، مراقبین و عوامل اجرایی حوزه های امتحانی اطمینان حاصل کنید.که اگر این شرایط رعایت شود می توان بدون دغدغه آزمونهای نهایی را با آرامش خاطر و سلامت برگزار کرد.


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
تا کنون نظری ثبت نشده
ارسال نظر
نام
نظر شما

captcha
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب