12101
شنبه 17 خرداد 1399
630

در گفتگو با آگاه؛

سرنوشت گرگ اهوازی چه شد؟

رییس اداره حیات وحش محیط زیست خوزستان گفت: گرگی که روز چهارشنبه در منطقه کیانپارس، زنده گیری شده بود، جراحت های زیادی بر بدنش وارد شده که حال جسمانی این را حیوان در وضعیت بدی قرار داده بود.
رحیم الوندی ظهر شنبه (۱۷ خرداد) در گفت و گو با خبرنگار آگاه اظهار کرد: گرگی که روز چهارشنبه توسط نیروهای سازمان آتش نشانی اهواز زنده گیری شده و تحویل اداره محیط زیست داده شده بود، آسیب های زیادی داشت که بر اثر این جراحت ها و آسیب ها نتوانست نجات پیدا کند.
 
وی ضمن این که احتمالا این گرگ نژادی ترکیبی از گرگ و سگ بوده است، افزود: با وجود حضور دامپزشک و رسیدگی های امدادی، این حیوان بر اثر آسیب های شدیدی که بر بدنش وارد شده بود، تلف شد.
 
رییس اداره حیات وحش سازمان محیط زیست خوزستان عنوان کرد: پس از معاینه این حیوان متوجه شدیم که بر اثر ضربه شدیدی که به بدن این گرگ وارد آمده بود، این حیوان دچار خون ریزی داخلی شده بود.
  
الوندی همچنین ضمن اشاره به مشهود بودن جای بستن محکم این حیوان روی بدنش، عنوان کرد: این مساله نیز آسیب زیادی به این حیوان وارد کرده بود و عملا راه رفتن برای آن ممکن نبود.
 
وی در پایان با اشاره به این که این گرگ توسط شخصی نگه داری میشده گفت: نگه داری، حمل و زنده گیری هر گونه ای از حیوانات وحشی، تخلف بوده و برای این مورد و مورد های مشابه پیگیری های قضایی را انجام خواهیم داد.
 


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
تا کنون نظری ثبت نشده
ارسال نظر
نام
نظر شما

captcha
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب