12190
شنبه 24 خرداد 1399
241

استاندار خوزستان خبرداد؛

آغاز آبرسانی به ۳۰ روستای غیزانیه / ۷روستا دهستان مشرحات بعد از ظهر امروز آبرسانی می شود

استاندار خوزستان از آبرسانی به ۳۰ روستا غیزانیه و ۷ روستای دهستان مشرحات خبر داد و گفت: فاز نهایی آبرسانی به بخش غیزانیه نیز طی ۶۰ روز آینده به بهره برداری می رسد.
آگاه - غلامرضا شریعتی امروز ۲۵ خردادماه در حاشیه افتتاخ فاز اول پروژه آبرسانی به بخش غیزانیه اظهار کرد: قسمت اصلی پروژه آبرسانی غیزانیه در قالب فاز اول امروز به بهره برداری رسید که حدود ۵۹ کیلومتر خط لوله کار شده است.
 
وی افزود: در این پروژه ایستگاه های پمپاژ اصلاح و بازسازی شده و با کاهش هدر رفت آب در مسیر امکان انتقال به سمت نزهه از ۹ هزار متر مکعب به ۱۷ هزار مترمکعب افزایش پیدا کرده است.
 
استاندار خوزستان گفت: قبل از بازسازی تنها ۳ هزار متر مکعب به نزهه می رسید و مابقی هدر می رفت که با اتمام پروژه ۱۷ هزار مترمکعب بدون هدر رفت منتقل می شود.
 
وی با بیان اینکه تامین آب برای ۳۰ روستا غیزانیه مقدور شده است، اضافه کرد: آب ۱۲ روستا به صورت شبانه روزی، ۱۸ روستا به صورت ۱۰ ساعته و همچنین ۷ روستا مشرحات نیز بعداز ظهر تامین آب می شوند.
 
شریعتی ادامه داد: در فاز اول پروژه به غیزانیه و چند روستا در دهستان مشرحات حدود ۶۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
 
وی با اشاره به فاز دوم آبرسانی به غیزانیه، گفت: روستاهای شاوه ها در شرق اهواز جدا و مجتمع آبرسانی کم ثوله که ۴۸ ساعت آبرسانی به شرق غیزانیه و ۳۰ ساعت به شاوه ها رامشیر را انجام می داد به مجتمع آبرسانی رامشیر وصل و تاسیسات کم ثوله رامهرمز به بخش شرق غیزانیه که شامل ۳۳ روستا است می رسد.
 
استاندار خوزستان ادامه داد: فاز نهایی که خط انتقال ۲۸ کیلومتری از صفیره به نزهه و تاسیسات آبرسانی نزهه در دستور کار قرار گرفته که ۸‌ کیلومتر آن‌ انجام و ۶ کیلومتر آن نیز چند روز شروع شده و ۱۴ کیلومتر مابقی نیز از چند جبهه شروع می شود.
 
وی تصریح کرد: با توجه به معارضاتی که با نفت داریم قرار شد یکی از مسئولین نفت در محل انجام پروژه مستقر و با مسئولین آبفا روستای در تماس باشد تا کار سریعتر انجام شود.
 
شریعتی در پایان با بیان اینکه طی ۶۰ روز آینده فاز نهایی آبرسانی بخش غیزانیه از صفیره به نزهه نیز به بهره برداری می رسد، افزود: در تلاشیم‌ مشکل آبرسانی به حاشیه دز و قلعه سحر نیز تا هفته دولت به اتمام برسد.

منبع::ایلنا 


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
تا کنون نظری ثبت نشده
ارسال نظر
نام
نظر شما

captcha
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب