12191
شنبه 24 خرداد 1399
193

فاز اول پروژ آبرسانی غیزانیه به بهره برداری رسید

پروژه آبرسانی غیزانیه با اجرای ۲۳ کیلومتر خط انتقال آب، بازسازی و توسعه تصفیه خانه آب شهرستان شیبان و تقویت فشار آب صفیره به بهره برداری رسید.
آگاه - امروز شنبه ۲۴ خرداماه فاز اول پروژه آبرسانی به بخش غیزانیه با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، صادق حقیقی پور مدیرعامل آبفا استان و جمعی از مسئولین به بهره برداری رسید.
 
فاز اول پروژه آبرسانی غیزانیه شامل اجرای ۲۳ کیلومتر خط انتقال ۶۰۰ میلی متری بوده که ۶ کیلومتر آن از نوع پلی اتیلن و ۱۷ کیلومتر خطوط لوله GRP است.
 
این پروژه همچنین شامل بازسازی و توسعه تاسیسات تامینی و تولید در تصفیه خانه آب واقع در شهرستان شیبان از محل رودخانه کارون و بازسازی و توسعه ایستگاه تقویت فشار آب صفیره است.
 
این طرح آب جمعیتی بالغ بر ۱۳ هزار نفر از بخش غیزانیه را تامین می کند.
 
اعتبار پیش بینی شده برای کل طرح آبرسانی به بخش غیزانیه حدود یک هزار ۹۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.
 
گفتنی است؛ فاز اول این طرح در مجموع حدود ۴۵۰ میلیارد ریال هزینه داشته و آبرسانی پایدار به ۳۰ روستا اصلی مشرحات و غیزانیه بزرگ را انجام می دهد.
 
فاز دوم آبرسانی به غیزانیه که در دستور کار قرار دارد و عصر امروز کلنگ زنی می شود شامل هدایت خط انتقال آب از تاسیسات روستای صفیره تا نزهه و مابقی روستاها، اجرای ۲۰ کیلومتر خط انتقال ۶۰۰ میلی متری، اجرای ۸ کیلومتر خط ۵۰۰ میلی متری و توسعه ایستگاه تقویت فشار نزهه است.

منبع: ایلنا 


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
تا کنون نظری ثبت نشده
ارسال نظر
نام
نظر شما

captcha
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین