13051
سه شنبه 11 آذر 1399
259

پرداخت هزینه بیماران کرونا توسط بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران درباره حمایت این سازمان از بیماران کرونایی گفت:۹۰درصد هزینه‌های بیماران بستری و ۷۰درصد برای بیماران سرپایی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌‌شود.
آگاه -مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران درباره حمایت این سازمان از بیماران کرونایی گفت:۹۰ درصد هزینه‌های بیماران بستری و ۷۰ درصد برای بیماران سرپایی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌‌شود.

دکتر محمدمهدی ناصحی با حضور در جمع کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه‌‌های در دست اجرا بر اساس تکالیف و اسناد بالادستی و انتظارات بیمه شدگان و نمایندگان مجلس را ارائه داد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گسترش پرونده الکترونیک سلامت، نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک، گسترش و توسعه برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع در جمعیت روستایی و شهری، آموزش سلامت در راستای پیشگیری از بیماری‌ها، فرهنگ‌سازی و توانمندسازی بیمه‌شدگان، حذف دفترچه، خدمات دوراپزشکی و ... را از مهمترین برنامه های این سازمان عنوان کرد.

وی در ادامه به حمایت سازمان از بیماران مبتلا به کرونا اشاره و اظهار کرد: تمام پروتکل‌های درمانی که وزارت بهداشت تعریف کرده توسط بیمه سلامت قابل پرداخت است به نحوی که در حال حاضر100 درصد هزینه‌های درمانی بیماران کرونا تحت پوشش قرار دارد. 90 درصد هزینه‌ها برای بیماران بستری و 70 درصد برای بیماران سرپایی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌‌شود.

طرح مطالبات و الزامات مورد نیاز سازمان از مجلس در راستای کمک در تحقق برنامه‌‌ها و اهداف در راستای ارتقاء کمیت و کیفیت خدمات و صیانت مالی هرچه بیشتر از بیم‌‌شدگان به خصوص اقشار نیازمند از مهمترین موضوعات این دیدار بود که نمایندگان نیز قول مساعد دادند که همراهی لازم را در حمایت از سازمان بیمه سلامت به ویژه در بودجه سالیانه با توجه به شرایط خاص کشور و شیوع بیماری کرونا داشته باشند.

منبع:تسنیم


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
ارسال نظر
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب