13583
چهار شنبه 01 بهمن 1399
273

آب‌های شمال غرب خلیج فارس در سه روز آینده مواج است

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: نوار ساحلی خوزستان و آب‌های شمال غرب خلیج فارس از روز چهارشنبه یک بهمن تا روز شنبه هفته آینده مواج و توفانی پیش بینی می‌شود.

آگاه -محمد سبزه‌زاری افزود: براساس تجزیه و تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های خروجی هواشناسی، به دلیل وضعیت خاص جوی در سه روز آینده ، دریانوردان خوزستانی در سفرهای دریایی به پهنه خلیج فارس احتیاط کنند.
وی گفت:از اواخر وقت فردا پنجشنبه، ورود سامانه بارشی ضعیف به خوزستان سبب رگبار و رعد وبرق، وزش باد متوسط گاهی تندباد لحظه‌ای در مناطق شمالی و شرقی و ارتفاعات استان، و در دیگر مناطق به صورت پراکنده و نقطه‌ای خواهد شد.

سبزه زاری افزود:بارش در ارتفاعات و مناطق مرتفع خوزستان به صورت برف خفیف پیش بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی خوزستان افزود: از روز پنجشنبه هفته جاری تا روز شنبه آینده شاهد روند کاهش پنج تا ۱۰درجه‌ای دما در بیشتر نقاط خوزستان خواهیم بود.
در شبانه روز گذشته آبادان با ۲۳.۲ و ایذه با ۳.۶ درجه سانتیگراد بالای صفر بیشترین و کمترین درجه دما را در خوزستان داشتند.
در این مدت اهواز حداکثر دمای اهواز ۲۳ و حداقل آن ۸.۳ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بود.
شرکت گاز استان خوزستان از عموم شهروندان خواست با توجه به کاهش محسوس دما در سه روز آینده ، در مصرف گاز شهری صرفه جویی کنند تا امکان تامین پایدار گاز برای نیروگاه‌های گازی استان فراهم شود.

منبع:ایرنا


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
ارسال نظر
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب