14153
یک شنبه 17 اسفند 1399
296

تعداد شهرهای قرمز و نارنجی استان خوزستان افزایش نیافته است

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شایعه افزایش شهرهای قرمز و نارنجی در استان خوزستان را رد کرد و گفت: شهرهای قرمز و نارنجی استان خوزستان افزایش نیافته است.

آگاه -دکتر فرهاد ابول نژادیان انتشار خبر افزایش شهرهای قرمز استان به ۱۴ شهر را تکذیب کرد و گفت: تعداد شهرهای قرمز استان ۱۱ شهر و تعداد شهرهای نارنجی نیز هشت شهر می باشد وامیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم این رنگ بندی به زودی به سمت نزولی شدن تغییر پیدا کند.

برخی رسانه ها از جمله رادیو سراسری روز یکشنبه از افزایش شهرهای قرمز استان از ۱۱ شهر به ۱۴ شهر خبر دادند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: خوشبختانه در برخی شهرهای استان رعایت پروتکل ها، قوی تر از گذشته شده و مواردی از نزولی شدن هم در برخی شهرهای قرمز و نارنجی استان مشاهده شده که امیدواریم با همراهی وهمکاری مردم در روزهای آتی شاهد بهبودی روند ابتلای مردم به ویروس کرونا باشیم.

 وی گفت: روز گذشته در ستاد مبارزه با کرونای استان خوزستان تصمیمات جدیدی برای اعمال محدودیت در شهرهای قرمز و نارنجی گرفته شد که اثرات این تصمیات در روزهای آینده خود را نشان خواهد داد.

وی کاهش حضور کارکنان ادارات در شهرهای قرمز و نارنجی به ۱۰ درصد یکی از این تصمیات دانست و گفت: شهروندان بایستی از مراجعه غیر ضرور به ادارات استان اجتناب کنند تا به گسترش و شیوع بیشتر این ویروس دامن نزنند.

دکتر ابول نژادیان اضافه کرد: جلوگیری از خودروهای غیر بومی به شهرهای قرمزو نارنجی و نیز عدم اجازه خروج به خودروهای بومی در این شهرستانها یکی از تصمیمات دیگر روز گذشته ستاد مبارزه با کرونا در استان بود که در قطع زنجیره ویروس کرونا وگردش آن در استان و خارج از استان کمک شایانی خواهد کرد.

در حال حاضر ۱۱ شهرستان شامل اهواز،  ماهشهر،  کارون،  رامهرمز،  شادگان،  آبادان، دزفول،  شوشتر، خرمشهر،  دشت آزادگان و هویزه قرمز و هشت شهرستان شامل حمیدیه،  هفتکل،  ایذه،  باغملک،  اندیمشک،شوش،  هندیجان و امیدیه نارنجی هستند. 

منبع:ایرنا


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
ارسال نظر
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب