14160
یک شنبه 17 اسفند 1399
299

اجرای طرح "عید و هنر و داستان" ویژه دانش‌آموزان ابتدایی در ایام نوروز

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان از اجرای طرح "عید و هنر و داستان" ویژه دانش آموزان ابتدایی در ایام نوروز خبر داد.

آگاه -سیده فرانک موسوی اظهار کرد: دانش آموزان برحسب علایق خود می‌توانند یکی از فعالیت‌های هنری یا ادبی را در ایام نوروز انتخاب کنند. دانش آموزان در حوزه هنر می‌توانند در رشته‌های عکاسی، نقاشی و فیلم کوتاه و در فعالیت‌های ادبی نیز می‌توانند در رشته‌های داستان خوانی، داستان نویسی و داستان گویی فعالیت داشته باشند.

وی افزود: دانش آموزان و خانواده‌های آن ها برای انتخاب کتاب‌های دارای مجوزهای قانونی و متناسب با سن دانش آموزان، آزادی عمل دارند و در صورت انتخاب فعالیت داستان خوانی به هیچ عنوان نباید مجبور به خرید کتاب خاصی شوند.

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: مدیران مدارس و روسای مناطق از ظرفیت سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها، به ویژه کانون‌های پرورشی فکری کودکان و نوجوانان، کتابخانه مساجد و مراکز شهرداری‌ها و یا افراد خیر با رعایت کامل قوانین و مقررات مربوطه، برای تأمین کتاب های مناسب به صورت رایگان، برای دانش آموزان مناطق کمتر برخوردار استفاده کنند.

وی گفت: با توجه به اهمیت تربیت تمام ساحتی و توجه به ساحت زیبایی شناختی و رشد فعالیت‌های هنری دانش آموزان و همچنین انس دانش آموزان با کتاب، ترویج فرهنگ مطالعه و تقویت مهارت‌های نوشتن و خلاقیت و مهارت‌های گفتاری و ابراز وجود و انتقال غیرمستقیم پیام‌های تربیتی از طریق داستان؛ فعالیت‌های "عید و هنر و داستان" دانش آموزان در رسانه‌ها و صدا و سیما انعکاس خواهد یافت.

موسوی در پایان بیان کرد: فعالیت‌ تمامی دانش آموزان در گروه‌های کلاسی شبکه شاد، کلاس های درس حضوری، فعالیت های فوق برنامه و دربرنامه های ویژه مدرسه ارائه می شود. همچنین  از این آثار دانش‌آموزی، نمایشگاه‌های مجازی در هفته معلم به صورت مدرسه‌ای در شبکه شاد و در سایت مناطق و نواحی برگزار می‌شود.

منبع:ایسنا معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان از اجرای طرح "عید و هنر و داستان" ویژه دانش آموزان ابتدایی در ایام نوروز خبر داد.


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
ارسال نظر
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب