15606
سه شنبه 29 تیر 1400
293

خوزستانی‌ها در تعطیلات عید قربان و غدیر رعایت پروتکل‌ها را جدی بگیرند

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: تقاضا می کنیم مردم خوزستان در ایام تعطیلات عید قربان و غدیر پروتکل های بهداشتی را جدی گرفته و از سفر رفتن پرهیز کنند تا وارد موج جدید بیماری نشویم.

آگاه -دکتر فرهاد ابول نژادیان اظهار داشت: همه پروتکل های بهداشتی باید به صورت کامل و دقیق رعایت شود تا بتوانیم از این مرحله سخت عبور کنیم. با توجه به افزایش آمار کرونا در استان های همجوار نیاز است که وضعیت هشدار را در خوزستان جدی تر گرفته و مراقبت ها را تشدید کنیم.

وی افزود: اگرچه شمار فوتی های کرونایی استان کاهشی شده اما میزان موارد ابتلا به کرونا و همچنین آمار بیماران بستری رو به افزایش بوده که نگران کننده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه حدود ۵۰ درصد موارد ابتلا در خانواده ها صورت می گیرد گفت: لازم است که مردم از ترددها و دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند تا گرفتار کرونا نشوند.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت بالای موضوع و خطر شیوع ویروس دلتا که استان را تهدید می‌کند نیاز است اقدامات مداخله ای و پیشگیرانه فوری انجام شود و محدودیت ها به صورت تشدید یافته اعمال شوند.

ابول نژادیان با بیان اینکه قدرت سرایت ویروس دلتا بیشتر از نمونه های قبلی است گفت: ضروری است مردم ترددهای بیرون از خانه را به شدت محدود کنند و از شرکت در هرگونه تجمع و مراسم گروهی و خانوادگی پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۱۰ درصد از جمعیت هدف خوزستان در مقابله کرونا واکسینه شده اند افزود: خوشبختانه واکسیناسیون با سرعت بالایی در حال انجام است و در تلاش هستیم که تعداد بیشتری از مردم استان را در مقابل بیماری واکسینه کنیم.

در حال حاضر یک شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۶ شهرستان نارنجی و ۱۰ شهرستان زرد کرونایی هستند.

منبع:ایرنا


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
ارسال نظر
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب