15650
یک شنبه 03 مرداد 1400
280

معلق شدن ساخت‌وسازها به دلیل افزایش قیمت سیمان و آهن

نایب رئیس اتحادیه آهن‌فروشان اهواز با اشاره به پیامدهای متوقف شدن پروژه‌های ساخت و ساز گفت: متوقف شدن پروژه‌های ساخت و ساز و عمرانی بیانگر جابه‌جا شدن سرمایه‌ها به سمت بازار سکه و ارز است.

آگاه -رضا نادری در خصوص کاهش قیمت آهن اظهار کرد: در حال حاضر روند افزایش قیمت میلگرد متوقف شده و قیمت آن ریزشی شده و قیمت مواد اولیه آهن نیز به شدت در حال کاهش است.

وی با بیان اینکه به دلیل افزایش قیمت سیمان و آهن، بسیاری از پروژه‌های ساخت و ساز به حالت معلق درآمده است، افزود: قیمت هر کیلوگرم آهن مجددا به حدود ۱۷ هزار تومان رسیده که کاهش تقاضای خرید آهن در بازار دلیل این کاهش قیمت بوده است.

نایب‌رئیس اتحادیه آهن فروشان اهواز در خصوص آینده وضعیت بازار آهن گفت: به نظر می‌رسد تا پایان دولت دوازدهم وضعیت قیمت آهن ثابت بماند اما شرایط آینده این بازار به تصمیم‌های دولت جدید بستگی دارد.

نادری عنوان کرد: اگر چه بازار آهن به ثبات قیمتی رسیده است اما این ثبات نشانگر یک صعود و افزایش قیمت در آینده این بازار است.

وی تصریح کرد: متوقف شدن پروژه‌های عمرانی اصلا پیامد خوبی ندارد و بیانگر جابه‌جا شدن سرمایه‌ها به سمت بازار سکه و ارز است.

منبع:ایسنا


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
ارسال نظر
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب