15655
دوشنبه 04 مرداد 1400
286

روند صعودی کرونا در جنوب غرب خوزستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اشاره به افزایش موارد بیماری و بستری کرونا در جنوب غرب خوزستان، گفت: در صورت ادامه روند افزایشی بیماری، احتمال افزایش تعداد بیمارستان‌های درگیر کرونا در روزهای آینده وجود دارد.

آگاه -دکتر شکراله سلمان‌زاده با اشاره به وضعیت نارنجی جنوب غرب خوزستان اظهار کرد: در روزهای گذشته روند بیماری صعودی شده است به گونه‎ای که موارد سرپایی و بستری کرونا حداقل ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: مهم‌ترین علت این شرایط، کاهش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و شرایط بازارها است. در حال حاضر تمامی شاخص‌های پروتکل‌های بهداشتی به کمتر از ۴۰ درصد رسیده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: شاید یکی دیگر از دلایل این شرایط نیز استفاده از کولر و حضور در محیط‌های بسته باشد.

سلمان‌زاده افزود: در حال حاضر چهار بیمارستان آیت‌الله طالقانی و امام خمینی(ره) آبادان، معرفی‌زاده شادگان و ولیعصر خرمشهر در حال پذیرش بیماران مبتلا به کرونا هستند.

وی با اشاره به اشغال ۸۰ درصدی تخت‌های اختصاص داده شده به بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان آیت‌الله طالقانی، تصریح کرد: در صورت ادامه روند افزایشی بیماری، احتمال افزایش تعداد بیمارستان‌های درگیر کرونا در روزهای آینده وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان بیان کرد: متاسفانه از بهمن‌ماه سال گذشته تاکنون هنوز از پیک بیماری خارج نشده‌ایم و در حالی که در حال طی سیر نزولی بیماری بودیم هم به کمتر از پیک تابستانه سال گذشته نرسیدیم.

سلمان‌زاده گفت: وضعیت بیماری در روزهای آینده به رفتار مردم بستگی دارد. اگر میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به همین شکل پایین باشد، چشم‌انداز خوبی نخواهیم داشت و احتمالا شرایط بدتر می‌شود و وارد پیک بعدی بیماری می‌شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اشاره به ادامه برگزاری مراسم‌ها و بازگشایی رستوران‌ها، تصریح کرد: دستورالعمل‌ها مشخص هستند اما حتی شرایط شهرهای نارنجی نیز رعایت نمی‌شود و این مساله موجب بدتر شدن اوضاع می‌شود.

وی با اشاره به شیوع کرونای دلتا، بیان کرد: در مرز شلمچه چند تبعه عراقی مبتلا به کرونای دلتا شناسایی شدند که به کشور عراق برگردانده شدند. تاکنون مورد مثبت کرونای دلتا در شهرهای منطقه نداشته‌ایم.

منبع:ایسنا


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
ارسال نظر
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب