15658
دوشنبه 04 مرداد 1400
284

احتمال وقوع موج سنگین بیماری در خوزستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به افزایش موارد بستری کرونا و بار بیمارستان‌ها، گفت: شرایط بیماری در استان خوزستان شکننده است و هر آن ممکن است با موج سنگین بیماری مواجه شویم.

آگاه -دکتر فرهاد ابول‌نژادیان با اشاره به روند شیوع کرونا در خوزستان، اظهار کرد: در حال حاضر سه شهر خوزستان در وضعیت قرمز و ۱۱ شهر در وضعیت نارنجی قرار دارند بنابراین شرایط بیماری در استان خوزستان شکننده است و هر آن ممکن است با موج سنگین بیماری مواجه شویم.

وی افزود: در روزهای اخیر میزان مراجعه به مراکز متنخب و تعداد موارد سرپایی مثبت، افزایش یافته است که این مساله نشان‌دهنده چرخش بیشتر ویروس در جامعه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه هنوز در پیک بیماری هستیم، گفت: در این روزها موارد بستری افزایش یافته و بار بیمارستان‌ها سنگین‌تر شده است بنابراین تعداد بیمارستان‌های پذیرای بیماران مبتلا به کرونا را افزایش داده‌ایم اما مردم باید بدانند ظرفیت درمان محدود است و در این شرایط بهترین راهکار، رعایت جدی دستورالعمل‌های بهداشتی است.

ابول‌نژادیان با اشاره به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شلوغی بازارها، گفت: با توجه به افزایش شهرهای قرمز در کشور و شیوع ویروس دلتا، در صورت ادامه این روند قطعا در روزهای آینده با موج جدید بیماری مواجه می‌شویم.

منبع:ایسنا


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
ارسال نظر
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب