15668
سه شنبه 05 مرداد 1400
323

افزایش واکسیناسیون در خوزستان اولویت است

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا خوزستان گفت: اولویت و سیاست ما افزایش واکسیناسیون در استان بوده که این موضوع نیازمند هماهنگی بین بخشی است.

آگاه -ولی اله حیاتی روز سه‌شنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان که در محل استانداری برگزار شد بیان کرد: لازم است که در کنار مراکز درمانی،دستگاه‌های اجرایی مرکز تجمیعی واکسیناسیون دایر کرده تا علاوه بر واکسیناسیون جامعه هدف این دستگاه‌ها، عموم مردم بتوانند واکسن دریافت کنند.

وی با بیان اینکه مرزهای زمینی و دریایی خوزستان به شدت در کنترل هستند افزود: آزمایشگاه‌های ما در مرزهای مسافری مستقر بوده و همچنان از افراد تست گیری می‌کنند؛ همچنین محلی برای قرنطینه افراد مثبت کرونایی درنظر گرفته شده است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا خوزستان گفت: بر اساس گفته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ملاک ما آزمایشگاه‌های داخلی است و تمام کسانی که قصد ورود به کشور را دارند باید جواب تست آنها منفی باشد.

وی بیان کرد: محدودیت‌های کرونایی در خوزستان بر اساس رنگ بندی شهرستان‌ها به قوت خود همچنان باقی است و از مردم تقاضا داریم که توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

حیاتی با اشاره به وضعیت شکننده کرونایی خوزستان افزود: ممنوعیت تردد شبانه همچنان برقرار است و حضور کارکنان و ورود و خروج خودروها در شهرستان‌های قرمز و نارنجی بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا اعمال می‌شود.

وی ادامه داد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خوزستان به شدت پایین آمده لذا توصیه می‌کنیم که این موضوع از جانب مردم جدی گرفته شود و به جز موارد اضطراری از خانه خارج نشوند. همچنین از شرکت در تجمع‌ها و سفر رفتن پرهیز کنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مدیریت کرونا خوزستان به استمرار طرح شهید سلیمانی در استان اشاره کرد و گفت:لازم است که تمام دستگاه‌های اجرایی امکانات خود را در اختیار این طرح قرار داده و مساله تامین خودرو این طرح برطرف شود.

هم اکنون سه شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۱ شهرستان نارنجی و ۱۳ شهرستان زرد کرونایی هستند.

منبع:ایرنا


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
ارسال نظر
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب