16187
پنج شنبه 01 مهر 1400
291

آموزش دختران باید در اولویت قرار گیرد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دختران باید در اولویت آموزش و تعلیم و تربیت قرار گیرند و باید از الان برنامه‌ریزی کرد که دانش آموزان دختر، سازندگان کشور و سازندگان مردان و زنان باشند.

آگاه -انسیه خزعلی در همایش گنجینه‌های ایثار و عفت و تجلیل از زنان پیشکسوت هشت سال دفاع مقدس که امروز (اول مهرماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: جنگی که قرار بود مصیبت و چالش باشد را به فرصت تبدیل کردیم. جوانان بی نظیر، استوار ایستادند و مادران، همسران و خواهران‌شان بدون تردید آن‌ها را یاری کردند و این مقاومت رقم خورد.

وی با بیان اینکه این زنان در همه صحنه‌ها ایستادند، افزود: مادرانی که از این جوانان دل کندند، با جهاد اکبر پشت سر آن‌ها ایستادند. همسران‌شان هم محبت آن‌ها را کنار گذاشتند و محبت خدا را برگزیدند و آن‌ها را برای خدا ایثار کردند. دخترانی هم که تا پشت در پدران‌شان را بدرقه کردند، در جهادی بزرگ شرکت کردند و ما مدیون آن‌ها هستیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: مسئولان باید هر لحظه این ایثارگری‌ها را در یاد داشته باشند. تعبیرات مادران شهدا هنگام دیدن پیکر فرزندشان، کتاب زندگی است.

وی بیان کرد: این زنان رسالت زینبی را برای ماندگاری پیام‌های دفاع مقدس انجام دادند و این کار، پرورش‌دهنده جوانان و نسل بعد و مدافعان حرم و ایثارگران است؛ ایثارگانی که اکنون هم ستون‌های محکم انقلاب هستند و اجازه نمی‌دهند انقلاب به انحراف یا فساد کشیده شود یا به دست دشمن و نفوذی‌ها بیفتد و اجازه نمی‌دهند دشمن جرات کند نگاه چپ به این کشور داشته باشد.

خزعلی تصریح کرد: اکنون نیز بانوان در جبهه جنگ نرم متوجه رسالت و مسئولیت خود هستند و متوجه هستند که کانون و محور اصلی خانواده، سبک زندگی و حرکت به سمت تمدن اسلامی است. زنان در برابر هجمه‌های غربی‌ها و کسانی که می‌خواهند هویت ما را بگیرند و ما را از اصالت‌مان تهی کنند، ایستاده‌اند.

وی گفت: امید ما به خداوند در همه صحنه‌ها چه در دفاع فیزیکی و چه در دفاع در برابر تهاجم فرهنگی دشمن، ما را به پیروزی می‌رساند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: در زمان جنگ هیچ کس برای انجام کاری، دنبال منفعت نبود و امیدوارم این ایمان و اعتقاد آن دوران به جامعه ما برگردد.

وی با بیان اینکه گاهی جنبه‌های منفی جنگ، بیشتر بزرگ می‌شود گفت: جنبه معنوی، روحیه و سازندگی این جنگ موجب شد فرهنگ جهاد و ایثار به جامعه برگردد. اکنون فشار اقتصادی و روحی بر مردم وارد شده است و باید جبهه‌های جهادی به منظور رفع محرومیت‌ها و حرکت به سمت عدالت فراگیر که از رسالت‌های اصلی و زیربنایی حکومت اسلامی است، ایجاد شوند.

منبع:ایسنا


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
ارسال نظر
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب