16379
سه شنبه 27 مهر 1400
307

پرداخت حقوق کارگران در اولویت نخست شهردار اهواز باشد/ تنها در فضای آرام است که می‌توان برنامه‌ریزی کرد

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: پرداخت حقوق کارگران به‌خصوص کارگران مجموعه‌های ارائه دهنده خدمات به مردم باید اولویت کار شهردار قرار بگیرد، یعنی حقوق کارگران قبل از کارمندان پرداخت شود.
اگاه، سیاوش محمودی در نطق پیش از دستور سیزدهمین جلسه علنی شورای شهر اهواز با بیان اینکه این شورا برای خدمت صادقانه، بی‌منت و جهادی پای کار مردم آمده است، اظهار کرد: این شورا مطالبه گر اصلی مشکلات مردم در عرصه‌های مختلف و در چارچوب وظایف خود خواهد بود و از آنها استفاده خواهد کرد تا برای رفع مشکلات و کم و کاستی‌ها در فضای آرام و بدون التهاب تلاش کند.

وی افزود: دولت و مجلس انقلابی فرصتی است که برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایجاد شده و امروز نیز فرصتی برای شهر اهواز پیش آمده تا شورا و شهردار جهادی و انقلابی پای کار بیایند ولی باید به ما فرصت داده شود تا در یک فضای آرام بدون التهاب و عدم پرداختن به موضوعات حاشیه‌ای به اصل کارها برسیم. 

وی با اشاره به مشکلات متعدد امروز شهر اهواز تصریح کرد: مباحث کارگری و مسائلی که از بدو شروع شورای ششم پیش آمده ارثی است که از گذشته و به دلایل مختلف به این شورا رسیده؛ البته می‌دانیم که مسائل کارگری همیشه در شهرداری بوده که باید فرصت داده شود تا با حفظ وحدت، همدلی و کمک مجموعه‌های ارکان حاکمیتی به شورا حل شوند و از کسانی که دنبال نا آرامی فضا هستند، می‌خواهم تا از این فضا دوری کنند چرا که این موضوعات هیچ‌گونه سودی برای مردم و کارگران نخواهد داشت و تنها در فضای آرام است که می‌توان برنامه‌ریزی کرد و تصمیمات درست را برای عبور از این مشکلات بگیریم‌. 

محمودی تشریح کرد: به شهردار تأکید شده تا پرداخت حقوق کارگری اولویت نخست باشد یعنی حقوق کارگران باید قبل از کارمندان پرداخت شود. همچنین باید کارگران سازمان‌ها و مجموعه‌های ارائه خدمات به مردم در اولویت پرداخت قرار بگیرند تا بتوان موضوعات کارگری را در یک نظام بندی حوزه پرداخت حل کرد.

وی از بازرسی دوره‌ای سازمان‌ها و مناطق شهرداری اهواز توسط شورای شهر خبر داد و عنوان کرد: با توجه به اینکه وظیفه شورا نظارت، راهبرد و سیاست‌گذاری است، نمایندگانی بر اساس قانون به استناد اختیارات شورا در سازمان‌ها و مناطق مشخص شده تا بازرسی دوره‌ای انجام بدهند و باید در فرصتی یک ماهه مشکلات بررسی و احصا شوند./خط شهر


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
ارسال نظر
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب