17242
جمعه 05 فروردین 1401
257

افزایش تمام شاخص‌های بیماری در خوزستان / خطر درگیری با موج کرونا

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به افزایش همه شاخص‌های بیماری در خوزستان نسبت به درگیری با موج بیماری هشدار داد.

آگاه -دکتر سید محمد علوی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴ هزار و ۳۰۳ نفر به مراکز منتخب بهداشت، کلینیک‌های تنفسی و بیمارستان‌های استان خوزستان مراجعه کردند که تعداد مراجعه‌کنندگان به این مراکز نسبت به روز گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

 وی افزود: پس از تست‌های انجام شده، ۱۵۷ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند که نسبت به روز گذشته ۴۲ بیمار بیشتر شده است. در این مدت ۱۱ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان بستری شدند که تعداد موارد بستری جدید نسبت به روز قبل نیز بیشتر شده است. در ۲۴ ساعت گذشته هفت نفر از هم‌استانی‌ها نیز جان باختند که تعداد فوتی‌ها نسبت به روز گذشته پنج نفر بیشتر بوده است.

علوی گفت: بنابراین همانگونه که انتظار می‌رفت به دلیل تاخیر در تکمیل واکسیناسیون، بی‌توجهی به هشدارها و کم‌توجهی به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در دید و بازدیدهای سال نو، دورهمی‌های فراوان و ترددهای مختلف تمام شاخص‌های بیماری افزایش یافته است.

وی گفت: روز گذشته درصد بهبودی در استان خوزستان یک درصد کاهش یافته و به حدود ۹۷ درصد رسیده است بنابراین از همه مردم می‌خواهیم علاوه بر تکمیل واکسیناسیون خود، استفاده از ماسک را فراموش نکنند. البته استفاده از ماسک نیز باید به صورت صحیح باشد یعنی ماسک، بینی و دهان را کاملا بپوشاند و کناره‌ها را کیپ کند. 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: مردم در تجمعات فشرده حضور نیابند و در اماکن دارای تهویه مناسب تردد کنند و شست‌وشوی مرتب دست‌ها را فراموش نکند. 

وی در خصوص وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن اسکان مهمانان نوروزی گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن اسکان مهمانان نوروزی که در اختیار آموزش و پرورش است، خوب است اما به گونه‌ای نیست که فکر کنیم میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این اماکن، ایده‌آل و مانند حضور در یک هتل سه ستاره است. 

علوی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: مردم در بیرون رفتن‌ها و حضور در تجمعات باید بیشتر رعایت کنند زیرا در صورت ادامه این روند و همچنین عادی‌انگاری ممکن است در روزهای آینده شاهد موج بیماری باشیم.

منبع:ایسناتلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
تا کنون نظری ثبت نشده
ارسال نظر
نام
نظر شما
captcha
{{{block - 143}}}
{{{block - 151}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب