18027
شنبه 26 آذر 1401
121

نقش آفرینی و حضور فعال شركت نفت و گاز اروندان در نخستین كنفرانس و نمایشگاه مدیریت محصولات دانش بنیان در صنعت نفت

در حاشیه اولین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش بنیان در صنعت نفت، تفاهم نامه همکاری بین شرکت نفت و گاز اروندان و صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت منعقد و چهارمین نشست بهم رسانی بین شرکت های فناور و صنعت نفت با حضور مدیریت پژوهش و فناوری شرکت‌های نفت و گاز اروندان و مناطق نفتخیز جنوب و اساتیدی از دانشگاههای بزرگ کشور برگزار شد.
به گزارش آگاه خوزستان به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان؛ این شرکت ضمن بهره برداری از ظرفیت های "نخستین کنفرانس مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان در صنعت نفت" با انعقاد تفاهم نامه، برگزاری نشست های مشترک و پنل تخصصی، به شکل فعال در این رویداد حاضر و نقش آفرینی کرد.
 
در همین راستا در حاشيه این كنفرانس صبح امروز(پنج شنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۱), تفاهم نامه همکاری بين شركت نفت و گاز اروندان و صندوق پژوهش و فناوري صنعت نفت با موضوع توليد بار اول و سرمايه گذاري خطر پذير منعقد شد.
 
این تفاهم نامه به منظور پوشش ريسک توليد تجهيزات و یا ارائه خدماتی كه برای بار اول در كشور توسط شرکت های دانش بنیان انجام مي شوند و كاهش این ريسک سرمايه گذاری خطر پذير، ميان عيسی نويری رئيس پژوهش و فناوری شركت نفت و گاز اروندان و حميد حيدری مدير عامل صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت به امضا رسید.
 
همچنین در این کنفرانس با هماهنگی مرکز نوآوری انرژی ، چهارمین گردهمایی بین شرکت های نوآور و دانش بنیان و مدیریت پژوهش و فناوری شرکت‌های نفت و گاز اروندان و مناطق نفتخیز جنوب برگزار گردید.
 
در این برنامه شرکت های فناور با موضوع کاربرد داده و اینترنت اشیاء در زنجیره ارزش صنایع بالادستی نفت، به ارایه توانمندی ها و محصولات خود پرداختند.
 
در این رویداد که به منظور ایجاد بستر برای فروش خدمات و جذب مشتری محصولات نرم‌افزاری و فناورانه شرکت های دانش بنیان برگزار گردید، دکتر عیسی نویری، رییس پژوهش و توسعه شرکت به عنوان رییس هیأت داوران بهمراه سایر داوران منتخب به بررسی و ارزیابی محصولات و استارتاپ های ارایه شده پرداختند.
 
در پایان این کنفرانس، با حمایت معاونت مهندسی و پژوهشی وزارت نفت ، ضمن اهداء جوایز نقدی به دو تیم منتخب، طرح های برتر جهت سرمایه گزاری معرفی خواهند شد.
 
لازم به ذکر است دیروز ۲۳ ام آذرماه نیز در حاشیه کنفرانس مذکور رئیس پژوهش و توسعه شرکت نفت و گاز اروندان بعنوان سخنران کلیدی پنل "پیوند فیزیک و هوش مصنوعی برای توسعه خردمندانه میدان" به بیان دیدگاههای خود و چالش های فعلی صنعت نفت در این حوزه پرداختند.
 
این رویداد با هدف هدایت هدفمند شرکت‌های دانش‌بنیان به سمت نیازهای واقعی صنعت نفت، آشنایی با آخرین دانش و فناوری روز این حوزه، بررسی فرصت‌ها و چالش‌های توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری وزارت نفت، از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۴ آذرماه در محل پژوهشگاه صنعت نفت واقع در تهران برگزار گردید.


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
تا کنون نظری ثبت نشده
ارسال نظر
نام
نظر شما
captcha
{{{block - 143}}}
{{{block - 151}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب