18105
جمعه 28 بهمن 1401
114

مدیر کنترل کیفی شرکت فولاد آتیه خاورمیانه مطرح کرد:

تخمین سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیارد ریالی برای پروژه نورد عریض

مدیر کنترل کیفی شرکت فولاد آتیه گفت: سرمایه‌گذاری اولیه پروژه نورد عریض بالغ بر پانزده هزار میلیارد ریال تخمین زده شده که در مدت ۳۲ ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش آگاه خوزستان، داریوش دارابی، در حاشیه سومین نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد مصرفی صنعت فولاد در گفت و گو با اصحاب رسانه با تاکید بر ضرورت تقویت و استفاده از صنایع داخلی در صنعت فولاد، اظهار داشت: آن‌چه شرکت فولاد آتیه خاورمیانه را در ردیف کارخانجات تولیدی بالنده و بومی در آورده است توجه به ضرورت استفاده و تقویت صنایع داخلی است.

 

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد از تجهیزات مورد استفاده این شرکت از کارخانجات داخل کشور تهیه و با مساعدت متخصصان متعهد و سخت کوش نصب و راه اندازی شده است.

 

مدیر کُنترل کیفی شرکت فولاد آتیه خاورمیانه، با بیان اینکه در نتیجه استانداردهای حاکم بر محصولات تولیدی، این شرکت موفق به کسب استانداردهای گوناگونی از جمله ISO  ۹۰۰۱ شده است، افزود: کیفیت و جنس شمش و بلوم ورودی به خط نورد گرم، یکی از عوامل اصلی تأثیر گذار در بالا بودن کیفیت میلگردهای تولیدی این مجموعه است.

 

وی گفت: از دیگر عوامل موثر در تولید نهایی مطلوب، تأمین شمش‌های ریخته گری پیوسته (CCM) با بالاترین کیفیت و همکاری با برندهای مورد اعتماد به منظور نورد میلگرد در شرکت فولاد آتیه خاورمیانه است.

 

دارابی در ادامه با اشاره به پروژه نورد عریض در مجموعه فولاد آتیه خاورمیانه گفت: این پروژه جهشی قابل توجهی در توسعه و تنوع محصولات تولیدی کارخانه بوده که در سال ۱۴۰۰ نخستین گام عملی آن برداشته شد.

 

وی اضافه کرد: برآورد سرمایه گذاری اولیه پروژه نورد عریض بالغ بر پانزده هزار میلیارد ریال تخمین زده شده که در مدت ۳۲ ماه به بهره برداری خواهد رسید‌.

 

دارابی مساحت پروژه یادشده را صدهزار متر مربع عنوان و خاطرنشان کرد: مواد اولیه اسلب به طول یک تا ۵/۵ متر و عرض یک تا ۸/۱ متر بوده که تولید نهایی این پروژه، ورق فولادی از ۸ میلیمتر تا یکهزار و ۵۰۰ میلیمتر و عرض یکهزار و ۸۰۰ متر خواهد بود.

 

وی در ادامه اشتغال پایدار و تولید بومی را برگ زرینی در افتخارات صنعت فولاد برشمرد و اظهار کرد: شرکت فولاد آتیه خاورمیانه با بکارگیری نیروهای جوان و مُستعد بومی گامی بلند در جهت پاسخ به جویندگان کار اَعَم از متخصصین و مبتدیان برداشته و از این طریق بخشی از معضل بیکاری را از خوزستان کاهش داده است.تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
تا کنون نظری ثبت نشده
ارسال نظر
نام
نظر شما
captcha
{{{block - 143}}}
{{{block - 151}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب