8796
شنبه 04 آبان 1398
417

پرندگان مهاجر، قربانی بیکاری جوانان خوزستانی!

عضو مجمع نمایندگان خوزستان نسبت به شکار بی رویه پرندگان مهاجر ابراز نگرانی کرد.

آگاه - جواد کاظم نسب الباجی عضو مجمع نمایندگان خوزستان از کشتار و خرید و فروش پرندگان مهاجر در بازارهای خوزستان انتقاد کرد و گفت: محیط زیست استان به عنوان متولی باید از حالت بی توجهی و انجماد خارج شده و با ورودی جدی برای جلوگیری از کشتار و قتل عام پرندگان مهاجر گام بردارد.

 نبود اراده قوی در مسئولان به کشتار پرندگان مهاجر دامن زده است

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با تاکید بر اینکه نبود اراده قوی و عزم جدی در مسئولان ذی ربط به کشتار پرندگان مهاجر دامن زده است، افزود: شکارچیان و افراد سودجو با انواع روش‌ها نسبت به شکار و کشتار پرندگان اقدام می‌کنند البته مسئولان محیط زیست تلاش‌هایی برای مقابله با نسل‌کشی پرندگان مهاجر داشته‌اند اما این تلاش‌ها کافی نبوده و نیاز است افزایش یابد.

وی با هشدار نسبت به اینکه نسل برخی پرندگان مهاجر به دلیل صید بی رویه در معرض انقراض قرار دارد، گفت: بازارهای اغلب شهرستان‌های خوزستان به ویژه شهرهای مرزی مملو از پرندگان مهاجر شکار شده است و به طور قطع اگر با این وضعیت پیش برویم در آینده ای نزدیک نسل اغلب پرندگان مهاجر منقرض می شود.

کاظم‌نسب یادآور شد: از رئیس سازمان محیط زیست می‌خواهم به مسئولان استانی دستور دهند نظارت‌ها را افزایش دهند و چنانچه از اعتبار و نیروی انسانی کافی برای مدیریت این معضل برخوردار نیستند، نسبت به افزایش تعداد نیروی انسانی و اعتبارات محیط زیست استان اقدام کند تا نسل‌کشی پرندگان کاهش یابد.

نماینده مردم اهواز در مجلس یادآور شد: نیاز است سازمان تعزیرات و بازرسی همکاری لازم را با محیط زیست استان داشته و از این فاجعه بزرگ زیست محیطی جلوگیری کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، افزود: سازمان محیط زیست اگر مشکلی در رابطه با مقابله با شکارچیان غیرمجاز و جلوگیری از قتل عام پرندگان مهاجر دارد آنها را به نمایندگان استان منتقل کند.

 
وی یادآور شد: در گذشته مردم ساکن در اطراف تالاب‌ها از پرندگان ارتزاق می‌کردند اما در حال حاضر عده‌ای سودجو پرندگان را قتل عام و خرید و فروش و از این طریق درآمدزایی می‌کنند.

نقش موثر بیکاری و مشکلات اقتصادی در نسل‌کشی پرندگان مهاجر

این نماینده مردم در مجلس دهم بیکاری جوانان خوزستان را در کشتار پرندگان مهاجر موثر دانست و گفت: بیکاری در استان بیداد می‌کند و علیرغم وجود تاسیسات نفتی در اطراف هورالعظیم و سایر مناطق استان، جوانان با بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند و مجبور هستند برای تامین معیشت و درآمدزایی به این سمت و سو روی بیاورند.

منبع : خانه ملتتلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
تا کنون نظری ثبت نشده
ارسال نظر
نام
نظر شما

captcha
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب