9525
چهار شنبه 20 آذر 1398
412

بازدید معاون رییس جمهور از بازارچه خواشتغالی بانوان در اهواز/ضرورت توسعه بازارچه های خوداشتغالی بانوان در کشور

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، ضمن بازدید از بازارچه خوداشتغالی بانوان در اهواز، بر توسعه این بازارچه ها در کشور تاکید کرد.
به گزارش آگاه ؛ معصومه ابتکار، شامگاه دوشنبه (۱۸ آذرماه) در حاشیه بازدید از بازارچه خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار در محله کوی رمضان اهواز، این بازارچه را به دلیل توجه به زنجیره بازاریابی کالاهای زنان باارزش دانست و اظهار کرد: بر اساس گزارش‌هایی که ارائه شد، طرح آموزش‌های ابتدایی مهارت های زندگی و کسب و کار، آموزش مهارت های تخصصی و مهارت های حرفه ای کسب و کار در حال اجراست.

وی با اشاره به موافقت نامه بازارچه های زنان با وزارت کار، افزود: طرح بازارچه‌های خوداشتغالی زنان هر استانی به فراخور امکانات اجرا شده و ما نیز از طریق وزارت تعاون آنها را حمایت می‌کنیم.

ابتکار ادامه داد: اخیرا طی تفاهم‌نامه ای با بانک توسعه تعاون مقرر شده است که ۳۰۰ میلیارد ریال در قالب پرداخت تسهیلات اعتباری اختصاص داده شود که ۲۵۰ میلیون ریال از آن برای تعاونی‌ها زنان و ۵۰ میلیارد ریال برای زنان سرپرست خانوار پیش‌بینی شده است.

همچنین معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، در حساب توییتری خود نوشت:
«‌بازارچه ها در زنجیره بازاریابی و ایجاد فرصت‌ برای زنان تولید کننده نقش مهمی دارند.

بازدید دیروز از بازارچه تازه تاسیس خوداشتغالی زنان به نام کاج در ‎اهواز.
بازارچه‌های خوداشتغالی زنان در هر استانی به فراخور امکانات اجرا شده و ما نیز از طریق تعاونی ها از آن ها حمایت می‌کنیم.»

گفتنی است بازارچه خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار ۱۱ آذر ماه ۹۸ افتتاح شد. این بازارچه به مساحت ۴۵۰ متر، شامل ٢٨ غرفه است که با راه اندازی آن زمینه اشتغال مستقیم ۶۰ نفر از بانوان کارآفرین و فعال اهواز فراهم شده است.

لازم به ذکر است، این بازارچه با همکاری اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان، شهرداری و سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی اهواز ایجاد شده است.


تلگرام آگاه نیوز
اینستاگرام آگاه نیوز
نظر کاربران
تا کنون نظری ثبت نشده
ارسال نظر
نام
نظر شما

captcha
اخبار خوزستان

خبر داغ پربحث ترین
هفته نامه الکترونیکی آگاه
گزارش تصویری

سایت مقام معظم رهبری
رياست جمهوري
پایگاه اطلاع رسانی دولت
خبرگزاری ملت
مجلس شورای اسلامی
استانداری خوزستان
طراحی و پیاده سازی: راد وب